



Dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością wzbogacili to spotkanie.
Zapraszamy do zapoznania się z relacjami mediów z tego wydarzenia:






Uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Czytanie Norwida 2022” w II Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Ostrołęce
W dniu 8 czerwca uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Czytanie Norwida 2022” pod hasłem „Wszystko bierze swą moc z ideałów…” Uczelnię reprezentowała Anna Sobiech – dyrektor biblioteki, która zaprezentowała i zinterpretowała utwór „Pielgrzym”. Wiersze Norwida czytali również Anna Maksimowska – dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce; Beata Narożna – doradca metodyczny w zakresie języka polskiego Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce; Renata Deptuła – nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Ostrołęce, poetka, prowadząca blog poświęcony literaturze, a także Henryk Gadomski – założyciel chóru „Cantilena”, który w tym roku obchodzi 40-lecie swego istnienia i działalności.
Uroczystość uświetniły występy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce. Liczna młodzież i zaproszeni goście wysłuchali mazurków e-mol i f-dur w wykonaniu Stanisława Kubła – ucznia Liceum oraz repertuaru przygotowanego przez Chór Cantilena.
Po raz kolejny debatowaliśmy na temat bezpieczeństwa.
W dniu 19 maja 2022 r. odbyła się w naszej Uczelni ewaluacyjna debata na temat bezpieczeństwa. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych kwestii. Uczestnicy uczuleni zostali między innymi na nasilającą się aktywność oszustów, którzy aby wyłudzić pieniądze podszywają się pod urzędników, kurierów, a nawet funkcjonariuszy policji.
Debata była także okazją do przedstawienia wprowadzonych ostatnio aplikacji internetowych, takich jak Krajowa Mapa Zagrożeń czy Moja Komenda.









Mamy przyjemność poinformować, że z dniem 2 października 2020 r. profesorami Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce zostali dr Elżbieta Łojko oraz dr hab. Dariusz Szafrański.
Pani dr Elżbieta Łojko związana jest z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce od 1997 r. W latach 2015-2019 była Rektorem naszej Uczelni. Zajmuje się problematyką socjologii, psychologii, filozofii i etyki. Jest autorem (współautorem) 89 publikacji naukowych oraz promotorem 272 prac magisterskich i 334 prac licencjackich.
Pan dr hab. Dariusz Szafrański jest wykładowcą Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce od 1995 r. W latach 2005-2007 pełnił funkcję Prodziekana naszej Uczelni. Uzyskał habilitację w grudniu 2019 r. na podstawie monografii Przedsiębiorca Zagraniczny. Zagadnienia administracyjnoprawne . Zajmuje się problematyką działalności gospodarczej, w tym z udziałem inwestorów zagranicznych oraz ochrony konkurencji. Jest autorem (współautorem) 100 publikacji naukowych oraz promotorem 500 prac magisterskich.
W imieniu władz Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce oraz całej społeczności akademickiej składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów w realizacji planów i zamierzeń naukowych.
Gratulujemy!


Dołączyliśmy do akcji charytatywnej #GaszynChallenge# - wspierając Zosię
Lubimy pomagać i nie boimy się wyzwań, dlatego też nasza Uczelnia dołączyła do akcji #GaszynChallenge#, przyjmując nominację od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrołęce i wspierając tym samym leczenie maleńkiej Zosi. Dziewczynka zmaga się z podstępną chorobą SMA, która z dnia na dzień niszczy jej ciało i odbiera siły.
Z dyplomem w dłoni i planami na przyszłość – czas na studia magisterskie w WSAP.
Z dyplomem w dłoni i planami na przyszłość – czas na studia magisterskie w WSAP.
W piątek, 4 lipca 2025 r., w naszej Uczelni odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów licencjackich. Wydarzenie zgromadziło nie tylko przedstawicieli środowiska akademickiego, ale także wielu znamienitych gości reprezentujących świat polityki, administracji i edukacji.
Uroczystość, jak zwykle, otworzyła J.M. Rektor – prof. WSAP dr Łucja Lisiecka, która w swoim wystąpieniu podsumowała mijający rok akademicki i podkreśliła wyjątkowość tegorocznego rocznika: – „To grupa, która zapisała się w historii naszej uczelni nie tylko wynikami, ale także postawą i zaangażowaniem” – zaznaczyła. Podkreśliła również imponujące osiągnięcia studentów – 29 osób ukończyło studia z oceną bardzo dobrą, z czego 23 otrzymały dyplom z wyróżnieniem.
W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach dzielili się refleksjami na temat znaczenia edukacji i roli, jaką odegra ona w dalszym życiu młodych ludzi.
Poseł na Sejm RP, Mariusz Popielarz, zwracając się do zgromadzonych, powiedział:
– „WSAP kształci na dobrym poziomie kadry administracji publicznej, służb porządku publicznego, a także doskonale przygotowuje pracowników sektora gospodarczego. Za to chciałbym serdecznie podziękować wykładowcom i władzom uczelni. A wam, drodzy absolwenci, gratuluję – uczyniliście pierwszy krok, podejmując naukę, którą dziś kończycie. Przed wami kolejne etapy. Życzę, byście spełniali marzenia i by wasze plany i zamierzenia się ziściły.”
W imieniu posła na Sejm RP Marcina Grabowskiego przemówił dyrektor jego biura poselskiego, który podkreślił: – „Inwestycja w wiedzę to jedna z niewielu, która zawsze się zwraca – nie tylko w życiu zawodowym, ale i osobistym. Życzę państwu, abyście potrafili tę wiedzę przekuwać w mądre i odpowiedzialne decyzje.”
W imieniu Starosty Ostrołęckiego, Piotra Liżewskiego, głos zabrała Małgorzata Tabaka, członek Zarządu Powiatu Ostrołęckiego. Podkreśliła ona rolę lokalnych uczelni w budowaniu silnych wspólnot i wzmacnianiu kapitału ludzkiego w regionie.
W imieniu Prezydenta Ostrołęki przemawiał Wiceprezydent Stanisław Kubeł, który zwrócił uwagę na to, jak ważną rolę w rozwoju samorządów odgrywają dobrze przygotowani specjaliści, tacy jak absolwenci WSAP.
Szczególne słowa uznania popłynęły także od Pani Teresy Michalak, dyrektor ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie, która życzyła absolwentom, by wiedza zdobyta w uczelni nie była jedynie narzędziem pracy, ale też źródłem inspiracji i ciągłego rozwoju.
W imieniu Wojewody Mazowieckiego przemówiła Pani Magdalena Kielewicz-Kaczyńska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, zaznaczając, że edukacja to fundament silnego państwa, a ludzie wykształceni, ambitni i odpowiedzialni są jego największą wartością.
Jednym z najbardziej wzruszających momentów uroczystości było przemówienie przedstawicielki absolwentów – pełne wdzięczności, wspomnień oraz refleksji nad minionymi latami studiów i nadzieją na przyszłość. W swoim wystąpieniu mówiła:
– „Trudno uwierzyć, że to już koniec tej wspólnej drogi. Każdy z nas przyszedł tu z innym bagażem doświadczeń, z różnymi oczekiwaniami, ale wszyscy wyjdziemy stąd bogatsi – nie tylko o wiedzę, ale o przyjaźnie, wspomnienia, chwile zwątpienia i zwycięstwa. Dziękujemy wykładowcom za wymagania, które stawiały nas do pionu, i za wsparcie, które podnosiło na duchu. Dziś stajemy na progu nowego etapu – z odwagą, ale i pokorą wobec tego, co przed nami.”
Szczególne słowa podziękowania skierowała do J.M. Rektor WSAP, prof. Łucji Lisieckiej:– „Pani Rektor, była Pani dla nas nie tylko mentorem i autorytetem, ale przede wszystkim osobą niezwykle ciepłą i życzliwą. Zawsze mogliśmy liczyć na Pani wsparcie – czy to w sprawach akademickich, czy osobistych. Dziękujemy za zaufanie, cierpliwość i ludzką serdeczność, która towarzyszyła nam przez cały okres studiów. Pani obecność uczyniła naszą drogę łatwiejszą, a wspomnienia – cenniejszymi.”
Następnie przystąpiono do wręczenia dyplomów, poprzedzonego uhonorowaniem najbardziej zaangażowanych studentów, którzy aktywnie współtworzyli życie naszej Uczelni i jej społeczność.
To był dzień, który pozostanie w pamięci wszystkich uczestników – dzień dumy, wdzięczności i symbolicznego przejścia do nowego etapu. Po raz kolejny udowodniliśmy, że edukacja to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim kształtowanie postaw, wartości i tożsamości.
Drodzy Absolwenci – gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszej drodze, zapraszając na studia magisterskie!


PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z MIEJSKĄ KOMENDĄ POLICJI W OSTROŁĘCE
Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Ostrołęce bardzo ceni sobie kontakt z otoczeniem społeczno – gospodarczym, dlatego też stara się czynnie uczestniczyć w życiu społeczności lokalnej, w której funkcjonuje. Od ponad 25 lat, w czasie swojej działalności dydaktycznej współpracuje z różnymi instytucjami, z którymi łączy ją wspólna płaszczyzna.
Potrzeba działań na rzecz bezpieczeństwa i edukacji sprawiła, że w dniu 9 lipca 2020 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy naszą Uczelnią, reprezentowaną przez dr Michała Fajsta, a Miejską Komendą Policji w Ostrołęce, reprezentowaną przez Komendanta podinspektora Krzysztofa Szymańskiego.
Wierzymy, że podpisane porozumienie jeszcze bardziej wzmocni potrzebę dalszych wspólnych działań na rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa i edukacji oraz przyniesie satysfakcję obu stronom.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją mediów z tego wydarzenia:
PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY ZE STAROSTWEM POWIATOWYM W OSTROŁĘCE
Razem można więcej
Z satysfakcją informujemy, iż w dniu 7 lipca 2020 r. doszło do podpisania kolejnego porozumienia o współpracy, tym razem pomiędzy naszą Uczelnią – Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce a Starostwem Powiatowym w Ostrołęce, dotyczącej wymiany doświadczeń oraz wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i kulturalnych.
W ramach tego porozumienia między innymi jeden z pracowników Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, wskazany przez Starostę będzie mógł nieodpłatnie odbyć cały cykl studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja, w zakresie wskazanej specjalności
lub na wybranych studiach podyplomowych.
Mamy nadzieję, że porozumienie to przyniesie wiele satysfakcji stronom oraz społeczności akademickiej i lokalnej.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją mediów z tego wydarzenia:

PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z URZĘDEM MIASTA OSTROŁĘKA
Miło nam poinformować, iż w dniu 29 czerwca 2020 r. pomiędzy Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce, reprezentowaną przez Rektora – dr Michała Fajsta a Urzędem Miasta w Ostrołęce, reprezentowanym przez Prezydenta – Łukasza Kulika zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy, dotyczącej wymiany doświadczeń oraz wspólnych przedsięwzięć dydaktycznych i kulturalnych.
W ramach tego porozumienia strony będą w szczególności:
- stwarzać odpowiednie warunki do wymiany doświadczeń organizacyjnych, edukacyjnych i metodycznych;
- dostosowywać ofertę kształcenia do potrzeb lokalnego rynku pracy;
- podejmować wspólne przedsięwzięcia edukacyjne, zgodne z potrzebami lokalnego środowiska;
- promować wspólnie podejmowane działania, w szczególności te na rzecz społeczności lokalnej;
- organizować inne przedsięwzięcia edukacyjne i kulturalne: konferencje, sympozja, wystawy itp.
Ponadto na mocy niniejszego porozumienia jeden z pracowników Urzędu Miasta
w Ostrołęce, wskazany przez Prezydenta będzie mógł nieodpłatnie odbyć cały cykl studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja, w ramach wskazanej specjalności
lub wybranych studiów podyplomowych.
Zapraszamy również do zapoznania się z relacją mediów z podpisania porozumienia:
Rekrutacja
Prowadzimy studia I stopnia, studia podyplomowe, kursy oraz szkolenia.
Studenci
Sekcja informacyjna dla Naszych Studentów
O nas
Informacje o WSAP w Ostrołęce
Biblioteka
Biblioteka WSAP
Nasze osiągnięcia
Z satysfakcją i radością informujemy, że ukazał się kolejny dziesiąty tom publikacji przygotowanej przez naszą Uczelnię pt. ”Problemy prawa polskiego i obcego w ujęciu historycznym, praktycznym i teoretycznym” – część dziesiąta pod redakcją Andrzeja Bieleckiego, Dariusza Szafrańskiego oraz Tomasza Gąsiora.
Cieszy nas fakt, że do udziału w tej publikacji udało nam się pozyskać wybitnych przedstawicieli nauki zarówno z naszej Uczelni jak i osoby współpracujące.
Dumni jesteśmy szczególnie z tego, że publikacji tej po raz czwarty w dziale „Z warsztatów studenckich” zaprezentowaliśmy fragmenty wybranych prac licencjackich naszych studentów, a dzisiaj już absolwentów, którzy ukończyli studia w 2019 roku.
Publikacja została wydana przez renomowane wydawnictwo C. H. Beck i sfinansowane ze środków własnych WSAP. Jest dostępna w bibliotece Uczelni.
Serdecznie zapraszamy środowisko naukowe związane z naszą Uczelnią do zgłaszania tekstów, które będą umieszczone w jedenastym tomie. W sposób szczególny zachęcamy naszych studentów do przygotowania znakomitych prac licencjackich, których fragmenty będą zamieszczone w tym tomie.
Rektor WSAP w Ostrołęce
/-/ dr Michał Fajst
oraz Redaktorzy tomu
/-/ dr Andrzej Bielecki
/-/ dr hab. Dariusz Szafrański
/-/ dr Tomasz Gąsior