UWAGA STUDENCI !!!
DNIA 27 KWIETNIA 2024 R. (SOBOTA) O GODZ. 10.00
W AULI MAŁEJ (NR 43) ODBĘDĄ SIĘ WYBORY WŁADZ SAMORZĄDU STUDENCKIEGO
WSAP W OSTROŁĘCE I PRZEDSTAWICIELI DO POSZCZEGÓLNYCH KOMISJI.
ZAPRASZAMY STUDENTÓW I, II i III ROKU STUDIÓW
DO WZIĘCIA UDZIAŁU W WYBORACH.
Przewodniczący
Samorządu Studenckiego WSAP w Ostrołęce
Zarządzenia o płatnościach znajdą Państwo na stronie:
Przypominamy o możliwości złożenia wniosku o przydzielenie asystenta studenta niepełnosprawnego przez studentów posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Zakres pomocy asystenta studenta niepełnosprawnego obejmuje wsparcie:
- podczas dojazdu na Uczelnię i do domu (tylko osoby zamieszkałe na terenie miasta Ostrołęka),
- w przemieszczaniu się podczas i pomiędzy zajęciami,
- w sporządzaniu notatek (w przypadku kiedy student nie jest w stanie wykonać ich samodzielnie podczas wykładów i ćwiczeń),
- w adaptacji materiałów dydaktycznych (zmiana formy materiałów dydaktycznych z głosowej na pisaną, z pisanej na głosową), jeżeli jest to konieczne ze względu na charakter i rodzaj niepełnosprawności,
- podczas korzystania z czytelni, bibliotek np. w wypożyczaniu niezbędnych do nauki książek,
- podczas załatwiania bieżących spraw związanych z procesem kształcenia (np. wizyty w dziekanacie),
- w innych przypadkach zgłoszonych przez studenta a wynikających z jego uzasadnionych indywidualnych potrzeb związanych z procesem kształcenia.
Podstawą ubiegania się o prawo do korzystania z pomocy asystenta studenta niepełnosprawnego jest złożenie wniosku do Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych WSAP w Ostrołęce, według wzoru określonego w załączniku nr 1 do Regulaminu przyznawania wsparcia – pomoc asystenta studenta niepełnosprawnego w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce.
Szczegółowych informacji na temat asystentów udzieli:
mgr Teresa Śmiałek
tel.: 29/760 76 15
e-mail: t.smialek@wsap.com.pl
Praktyki
- Integralnym elementem procesu kształcenia jest Praktyka Zawodowa.
- Obowiązuje ona wszystkich studentów, którzy powinni ją odbyć w czasie trwania studióww ciągu trzech lat (student może wybrać dowolny czas odbycia praktyki).
- Studencka Praktyka Zawodowa ma wymiar 3 tygodni, czyli 15 dni roboczych (120 godzin).
- Może odbywać się w krajowych lub zagranicznych przedsiębiorstwach (instytucjach), których struktura i funkcjonowanie pozwalają na zrealizowanie celów praktyki. Miejsce Praktyki Zawodowej proponuje student lub wskazuje Uczelnia.
- Po jej zakończeniu student otrzymuje zaliczenie bez oceny i uzyskuje 5 punktów ECTS. Zaliczenie to jest brane pod uwagę do uzyskania absolutorium.
- W przypadku studentów zatrudnionych nie krócej niż 6 miesięcy, których obowiązki w miejscu pracy są zgodne z programem praktyk, istnieje możliwość zwolnienia przez Dziekana z obowiązku odbycia Studenckiej Praktyki Zawodowej.
- Osoby pracujące, ubiegające się o zwolnienie z obowiązku odbycia Studenckiej Praktyki Zawodowej są zobowiązane dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu (wzór na stronie internetowej szkoły).
- Studenci, którzy są zobligowani do odbycia Studenckiej Praktyki Zawodowej przed jej rozpoczęciem muszą odebrać skierowanie na praktykę z Uczelni i ewentualnie umowę z Instytucją przyjmującą na praktykę (w przypadku braku zawarcia takiej umowy z daną Instytucją), a po jej zakończeniu powinni dostarczyć zaświadczenie o ukończeniu praktyki oraz uzupełniony dziennik praktyk (wzory na stronie Internetowej Szkoły).